Sport

Poker pentru internaționalul moldovean Ion Nicolaescu în Israel

Internaționalul moldovean, Ion Nicolaescu înscrie goluri pe bandă rulantă în campionatul Premier Ligii din Israel. Fotbalistul în vârstă de 24 de ani, a marcat sâmbătă patru goluri în meciul pe care echipa sa, Beitar Ierusalim, l-a disputat în compania formației Maccabi Netanya, în etapa a 14-a.

Beitar a câștigat cu scorul de 6-3, iar Nicolaescu a marcat în minutele 4, 10, 79 și 90+3. Ion Nicolaescu a oferit și o pasă de gol în minutul 19 pentru colegul său, columbianul Danilo Moreno, care a înscris pentru 3-0.

Fotbalistul moldovean a ajuns la 11 goluri înscrise în acest sezon în tricoul formației, Beitar Ierusalim, în toate competițiile, 9 în campionat și 2 în cupele Israelului. În Premier Liga din Israel, Beitar Ierusalim a urcat provizoriu pe locul 7 cu un total de 16 puncte.