Sport

Internaționalul moldovean Oleg Reabciuk a contribuit la prima victorie din anul 2023

Internaționalul moldovean Oleg Reabciuk a contribuit la prima victorie din anul 2023, obținută de echipa sa Olympiakos Pireu în deplasarea pe terenul formației Ionikos, în etapa a 16 –a din Superliga Greciei.

UEFA
Sursa: UEFA

Fundașul moldovean a oferit pasa de gol la a doua reușită a campioanei Greciei, în minutul 40, după ce congolezul Cédric Bakambu a deschis scorul pentru Olympyakos în minutul 33.

Scorul de 2-0 stabilit la pauză s-a menținut până la final, iar grație acestei victorii, Olympikos a urcat pe locul 3 în clasament și s-a apropiat la trei puncte de secunda clasata AEK Atena, care a suferit înfrângere în aceasta etapă, fiind învinsă cu scorul de 1-2 pe terenul formației PAS Giannina.