Sport

Beitar Ierusalem s-a calificat în sferturile de finală ale competiției de fotbal din Israel

Echipa internaționalului moldovean, Ion Nicolăescu, Beitar Ierusalem s-a calificat în sferturile de finală ale competiției de fotbal din Israel, State Cup.

Fără Nicolescu pe teren, care nu a fost trecut în raportul de joc aseară, Beitar Ierusalim s-a impus în faza optimilor de finală, în fața echipei Ironi Tiberias, o formație din ligile inferioare ale Israelului. Scorul în timpul regulamentar de joc a fost egal 1-1, iar soarta calificării s-a decis în urma executării loviturilor de departajare.

Aici, coechipierii lui Nicolaescu au fost mai inspirați au transformat toate loviturile, în timp ce oaspeții au ratat o singură dată de la punctul cu var.

În sferturile de finală ale competiției, Beitar va juca cu învingătoarea partidei dintre Macabi Haifa și Hapoel Haifa, cele două mari rivale se vor duela în această seară.