Social

Motociclist de 18 ani, beat și fără permis, a lovit o mașină de poliție

O mașină a poliției a fost avariată în urma unui incident produs duminică seară, 21 iunie, în localitatea Mărinești din raionul Sângerei.

Potrivit informațiilor Inspectoratului General al Poliției, un tânăr de 18 ani a intrat cu motocicleta într-o autospecială a poliției aflată în misiune, care avea semnalele luminoase și sonore activate.

Pe lângă faptul că nu deținea permis de conducere, tânărul se afla și în stare de ebrietate. În urma testării alcoolscopice, s-a constatat că acesta avea o concentrație de 0.18 mg/l alcool în aerul expirat.

Situația a degenerat după ce un grup de persoane din localitate ar fi intervenit în susținerea tânărului și ar fi deteriorat intenționat autospeciala poliției.

Acțiunile acestora sunt examinate de oamenii legii sub aspectul infracțiunii de huliganism. Investigațiile continuă în vederea stabilirii tuturor circumstanțelor în care s-a produs incidentul.

CITIȚI ȘI:

Ana Cebotari

Ana Cebotari

Autor

Citește mai mult